Oops! Sorry!!


This site doesn't support Internet Explorer. Please use a modern browser like Chrome, Firefox or Edge.

Nëse dëshironi një libër që nuk gjendet ketu ju lutem na kontaktoni

“Babai i pasur Babai i varfër është një pikënisje për këdo që kërkon të fitojë pavarësi financiare.”

Çfarë u mësojnë të pasurit fëmijëve të tyre për paratë - Që të varfërit dhe klasa e mesme nuk ja mësojnë!

Pjesë nga libri

Dy baballarët e mi kishin qëndrime të kundërta dhe kjo ndikoi në mënyrën sesi mendonin.

Një baba mendoi se të pasurit duhet të paguajnë më shumë taksat për t'u kujdesur për ata me më pak fat. Tjetri tha: “Taksat ndëshkojnë ata që prodhojnë dhe shpërblejnë ata që nuk prodhojnë.”

Një baba rekomandoi: “Studioni fort që të gjeni një punë të mirë në ndonjë kompani për të punuar.”

Tjetri rekomandoi: “Studioni fort kështu që ju mund të gjeni një kompani të mirë për ta blerë.”

Një baba tha: “Arsyeja pse nuk jam i pasur është sepse të kam ty fëmijë.”

Tjetri tha: “Arsyeja pse duhet të jem i pasur është sepse ju kam ju fëmijë.”

Njëri inkurajoi të fliste për paratë dhe biznesin darkave në tavolinë, ndërsa tjetri e ndalonte të diskutohej tema e parave gjatë vakteve.

Njëri tha: “Kur bëhet fjalë për paratë, luani mirë. mos merrni rreziqe.”

Tjetri tha: "Mësoni të menaxhoni rrezikun".

Njëri besonte: “Shtëpia jonë është investimi ynë më i madh dhe pasuria më e madhe.”

Tjetri besoi: “Shtëpia ime është një detyrim, dhe nëse shtëpia juaj është investimi juaj më i madh, ju jeni në telashe.”

Të dy baballarët i paguanin faturat në kohë, por njëri i paguante faturat i pari ndërkohë që tjetri i paguante faturat në fund.

Porosite tani!

Nuk është se sa para fitoni. Është sa para mbani.

Po! I Ma dërgoni këtë libër

Më lejoni t'ju jap një këndvështrim të vogël

Shihni se çfarë ka brenda librit dhe cilat tema janë trajtuar në thellësi

  MESIMI 1: Të pasurit nuk punojnë për para

  MESIMI 2: Pse të mësoni njohuri financiare?

  MESIMI 3: Shiko punën tënde

  MESIMI 4: Historia e Tatimeve dhe Fuqia e Korporatave

  MESIMI 5: Të pasurit shpikin para

  MESIMI 6: Punoni për të mësuar—Mos punoni për para

  MESIMI 7: Tejkalimi i pengesave

  MESIMI 8: Fillimi

  MESIMI 9: Dëshiron akoma më shumë? Këtu janë disa gjëra për të bërë

Porosisni librin më të shitur sot plus merrni bonue në librat si mëposhtë

Bonuset mbarojnë kur koha shkon në zero

00

DITE

15

ORE

08

MINUTA

27

SEKONDA

Po! Ma dërgoni këtë libër

Këtu janë bonuset që merrni nëse porosisni librit sot.

Bonus #1: Fillon me ne

Lily dhe ish-bashkëshorti i saj, Ryle, sapo janë vendosur në një ritëm civil të bashkëprindërimit kur ajo papritmas përplaset përsëri me dashurinë e saj të parë, Atlas. Pas gati dy vitesh të ndarë, ajo gëzohet që për një herë, koha është në anën e tyre dhe menjëherë thotë po kur Atlasi e pyet për një takim. Por eksitimi i saj pengohet shpejt nga njohuria se, megjithëse ata nuk janë më të martuar, Ryle është ende shumë pjesë e jetës së saj - dhe Atlas Corrigan është i vetmi burrë që ai do të urren të jetë në jetën e ish-bashkëshortes dhe vajzës së tij. Duke kaluar midis këndvështrimeve të Lily-t dhe Atlasit, Fillon me Ne fillon pikërisht aty ku u ndal epilogu i fenomenit më të shitur "Përfundon me Ne" (Sarah Pekkanen, autore e Fqinjëve të Përsosur). Duke zbuluar më shumë për të kaluarën e Atlas dhe duke ndjekur Lily-n, ndërsa ajo përqafon një shans të dytë për dashurinë e vërtetë, ndërsa lundron me një ish-burrë xheloz, dëshmon se "askush nuk jep një lexim emocional si Colleen Hoover" (Anna Todd, autorja më e shitur e New York Times).

(1.300 lekë 2.500 )

Po! I Ma dërgoni këtë libër

Bonus #2: Mbaron me ne

Lily nuk e ka pasur gjithmonë të lehtë, por kjo nuk e ka penguar kurrë që të punojë shumë për jetën që dëshiron. Ajo ka bërë një rrugë të gjatë nga qyteti i vogël në Maine ku u rrit - ajo u diplomua nga kolegji, u transferua në Boston dhe filloi biznesin e saj. Pra, kur ajo ndjen një shkëndijë me një neurokirurg të mrekullueshëm të quajtur Ryle Kincaid, gjithçka në jetën e Lily papritur duket pothuajse shumë e mirë për të qenë e vërtetë. Ryle është këmbëngulës, kokëfortë, ndoshta edhe pak arrogant. Ai është gjithashtu i ndjeshëm, brilant dhe ka një vend të butë për Lily. Dhe mënyra se si ai duket në pastrim sigurisht që nuk dëmton. Lily nuk mund ta nxjerrë nga koka e saj. Por neveria e plotë e Ryle ndaj marrëdhënieve është shqetësuese. Edhe pse Lily e gjen veten duke u bërë përjashtim nga rregulli i tij "mos takime", ajo nuk mund të mos pyesë veten se çfarë e bëri atë në atë mënyrë në radhë të parë. Ndërsa pyetjet rreth lidhjes së saj të re e pushtojnë atë, po ashtu edhe mendimet për Atlas Corrigan - dashuria e saj e parë dhe një lidhje me të kaluarën që la pas. Ai ishte shpirti i saj familjar, mbrojtësi i saj. Kur Atlas papritmas rishfaqet, gjithçka që Lily ka ndërtuar me Ryle është e kërcënuar.

(1.200 lekë 2.500)

Po! I Ma dërgoni këtë libër

Bonus #3: Veriti

Lowen Ashleigh është një shkrimtare me vështirësi në prag të rrënimit financiar kur pranon ofertën e punës së një jete. Jeremy Crawford, bashkëshorti i autorit bestseller Verity Crawford, ka punësuar Lowen për të përfunduar librat e mbetur në një seri të suksesshme që gruaja e tij e plagosur nuk mund ta përfundojë. Lowen mbërrin në shtëpinë e Crawford-it, gati për të renditur shënimet dhe skicat e Verity-t, duke shpresuar të gjejë material të mjaftueshëm për ta nisur atë. Ajo që Lowen nuk pret të zbulojë në zyrën kaotike është një autobiografi e papërfunduar e Verity që nuk e ka menduar kurrë që dikush ta lexojë. Faqe pas faqeje pranimesh rrëqethëse, duke përfshirë kujtimin e Verity për atë që ndodhi në të vërtetë ditën kur vajza e saj vdiq. Lowen vendos ta mbajë dorëshkrimin të fshehur nga Jeremy, duke e ditur se përmbajtja e tij do të shkatërronte babanë tashmë të pikëlluar. Por ndërsa ndjenjat e Lowen për Jeremy-n fillojnë të intensifikohen, ajo i njeh të gjitha mënyrat se si mund të përfitonte nëse ai do të lexonte fjalët e gruas së tij. Në fund të fundit, pavarësisht se sa i përkushtuar është Jeremy ndaj gruas së tij të plagosur, një e vërtetë kaq e tmerrshme do ta bënte të pamundur që ai të vazhdojë ta dashurojë atë.

(1.200 lekë 2.500)

Po! I Ma dërgoni këtë libër

Bonus #4: Shtate bashkeshortet e Evelin Hygose

Ikona e vjetër dhe e izoluar e filmit të Hollivudit, Evelyn Hugo është më në fund gati të tregojë të vërtetën për jetën e saj magjepsëse dhe skandaloze. Por kur ajo zgjedh gazetaren e panjohur të revistës Monique Grant për këtë punë, askush nuk habitet më shumë se vetë Monique. Pse ajo? Pse tani? Monique nuk është saktësisht në krye të botës. I shoqi e ka lënë dhe jeta e saj profesionale nuk po shkon askund. Pavarësisht se pse Evelyn e ka zgjedhur për të shkruar biografinë e saj, Monique është e vendosur ta shfrytëzojë këtë mundësi për të nisur karrierën e saj. E thirrur në apartamentin luksoz të Evelyn, Monique dëgjon e magjepsur ndërsa aktorja tregon historinë e saj. Nga rruga e saj për në Los Anxhelos në vitet 1950 deri te vendimi i saj për t'u larguar nga biznesi i shfaqjes në vitet '80 dhe, natyrisht, shtatë burrat gjatë rrugës, Evelyn shpalos një përrallë me ambicie të pamëshirshme, miqësi të papritur dhe një dashuri të madhe të ndaluar. Monique fillon të ndiejë një lidhje shumë reale me yllin legjendar, por ndërsa historia e Evelyn është afër përfundimit të saj, bëhet e qartë se jeta e saj kryqëzohet me atë të Monique në mënyra tragjike dhe të pakthyeshme.

(1.200 lekë 2.500)

Po! I Ma dërgoni këtë libër

Porosisni tani!

Nëse dëshironi një libër i cili nuk është në listë na shkruani?

Po! Interesohem për libra të tjerë

Kjo faqe shitje është ndërtua nga luleshtrydhja.com